RNCF1206BTC357R
Buy RNCF1206BTC357R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF1206BTC357R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 357 OHM 0.1% 1/3W 1206
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Series:RNCF
Resistance:357 Ohms
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:357 Ohms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film