RNCF0805DTC124R
Stackpole Electronics, Inc.
RNCF0805DTC124R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNCF0805DTC124R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF0805DTC124R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 124 OHM 0.5% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RNCF
Resistance:124 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:RNC 20 T2 124 0.5% R