RNCF0805BTC220R
Buy RNCF0805BTC220R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF0805BTC220R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc.
Description RES SMD 220 OHM 0.1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.125W, 1/8W
Voltage - Breakdown:0805
Thickness (Max):±50ppm/°C
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RNCF
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Part Number:RNCF0805BTC220R
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:220 Ohm ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%