RNCF0805BKT4K53
Stackpole Electronics, Inc.
RNCF0805BKT4K53
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNCF0805BKT4K53 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF0805BKT4K53
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RNCF
Resistance:4.53 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:RNC 20 TB 4.53K 0.1% I