RNCF0603DTC18K2
Stackpole Electronics, Inc.
RNCF0603DTC18K2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNCF0603DTC18K2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF0603DTC18K2
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 18.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:RNCF
Resistance:18.2 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:RNC 16 T2 18.2K 0.5% R