RNCF0201DTC422R
Buy RNCF0201DTC422R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF0201DTC422R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 422 OHM 0.5% 1/32W 0201
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Series:RNCF
Resistance:422 Ohms
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.011" (0.28mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:422 Ohms ±0.5% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film