RNCF0201DTC340R
Stackpole Electronics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNCF0201DTC340R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF0201DTC340R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 340 OHM 0.5% 1/32W 0201
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Series:RNCF
Resistance:340 Ohms
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.011" (0.28mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:340 Ohms ±0.5% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film