RNC55J2192BMB14
Dale / Vishay
RNC55J2192BMB14
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNC55J2192BMB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNC55J2192BMB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 21.9K OHM 1/8W .1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Series:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
Resistance:21.9 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RNC55J2192BMB14-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Failure Rate:M (1%)
Detailed Description:21.9 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film