RN73C2B453KBTDF
AMP Connectors / TE Connectivity
RN73C2B453KBTDF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN73C2B453KBTDF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN73C2B453KBTDF
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 453K OHM 0.1% 1/8W 1206
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Series:RN73, Holsworthy
Resistance:453 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:2-1614707-1
2-1614707-1-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:453 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film