RN73C2A6R98BTDF
AMP Connectors / TE Connectivity
RN73C2A6R98BTDF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN73C2A6R98BTDF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN73C2A6R98BTDF
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 6.98 OHM 0.1% 1/10W 0805
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RN73, Holsworthy
Resistance:6.98 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:6-1879160-8
6-1879160-8-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:6.98 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film