RN73C2A174RBTDF
AMP Connectors / TE Connectivity
RN73C2A174RBTDF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN73C2A174RBTDF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN73C2A174RBTDF
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 174 OHM 0.1% 1/10W 0805
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RN73, Holsworthy
Resistance:174 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:1676206-2
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:174 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film