RN73C2A127KBTDF
AMP Connectors / TE Connectivity
RN73C2A127KBTDF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN73C2A127KBTDF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN73C2A127KBTDF
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Description RES SMD 127K OHM 0.1% 1/10W 0805
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.1W, 1/10W
Voltage - Breakdown:0805
Thickness (Max):±10ppm/°C
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RN73, Holsworthy
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0805 (2012 Metric)
Other Names:1676170-2
1676170-2-ND
A103299TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Manufacturer Part Number:RN73C2A127KBTDF
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:127k Ohm ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%