RN73C1J3K9ATDF
AMP Connectors / TE Connectivity
RN73C1J3K9ATDF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN73C1J3K9ATDF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN73C1J3K9ATDF
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Description RES SMD 3.9KOHM 0.05% 1/16W 0603
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.063W, 1/16W
Voltage - Breakdown:0603
Thickness (Max):±10ppm/°C
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:RN73, Holsworthy
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0603 (1608 Metric)
Other Names:4-1879192-9
4-1879192-9-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Part Number:RN73C1J3K9ATDF
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:3.9k Ohm ±0.05% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.05%