RN73C1J31K6BTG
AMP Connectors / TE Connectivity
RN73C1J31K6BTG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN73C1J31K6BTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN73C1J31K6BTG
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Description RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/16W 0603
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.063W, 1/16W
Voltage - Breakdown:0603
Thickness (Max):±10ppm/°C
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:RN73, Holsworthy
RoHS Status:Cut Tape (CT)
Polarization:0603 (1608 Metric)
Other Names:2-1614353-1
2-1614353-1-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Part Number:RN73C1J31K6BTG
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:31.6k Ohm ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%