RN73C1J1K54BTDF
AMP Connectors / TE Connectivity
RN73C1J1K54BTDF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN73C1J1K54BTDF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN73C1J1K54BTDF
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 1.54KOHM 0.1% 1/16W 0603
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:RN73, Holsworthy
Resistance:1.54 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:2-1879133-5
2-1879133-5-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1.54 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film