RN73A1J2K49BTG
AMP Connectors / TE Connectivity
RN73A1J2K49BTG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN73A1J2K49BTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN73A1J2K49BTG
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/16W 0603
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:RN73, Holsworthy
Resistance:2.49 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:1879246-4
1879246-4-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:2.49 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film