RN70C3920FB14
Dale / Vishay
RN70C3920FB14
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN70C3920FB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN70C3920FB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 392 OHM 3/4W 1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Series:Military, MIL-R-10509/3, RN70
Resistance:392 Ohms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RN70C3920FB14-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:392 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film