RN60D1933FB14
Buy RN60D1933FB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN60D1933FB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 193K OHM 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Series:Military, MIL-R-10509/1, RN60
Resistance:193 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RN60D1933FB14-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:193 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film