RN50C2552BB14
Dale / Vishay
RN50C2552BB14
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN50C2552BB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN50C2552BB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 25.5K OHM 1/20W .1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Series:Military, MIL-R-10509/8, RN50
Resistance:25.5 kOhms
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RN50C2552BB14-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:25.5 kOhms ±0.1% 0.05W, 1/20W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film