RN214-2-02-4M2
Schaffner EMC, Inc.
RN214-2-02-4M2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN214-2-02-4M2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN214-2-02-4M2
Manufacturer Schaffner EMC, Inc.
Description CMC 4.2MH 2A 2LN TH
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Size / Dimension:0.906" L x 0.610" W (23.00mm x 15.50mm)
Series:RN
Ratings:-
Packaging:Tray
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
Other Names:816556
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance @ Frequency:4.2mH @ 10kHz
Height (Max):0.996" (25.30mm)
Filter Type:Power Line
Features:-
Detailed Description:4.2mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2A DCR 100 mOhm (Typ)
DC Resistance (DCR) (Max):100 mOhm (Typ)
Current Rating (Max):2A