RN102-0.3-02-12M
Schaffner EMC, Inc.
RN102-0.3-02-12M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN102-0.3-02-12M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RN102-0.3-02-12M
Manufacturer Schaffner EMC, Inc.
Description CMC 12MH 300MA 2LN TH
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 741 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
600 pcs1200 pcs3000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Size / Dimension:0.551" Dia x 0.551" W (14.00mm x 14.00mm)
Series:RN
Ratings:-
Packaging:Tray
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pin
Other Names:816484
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Inductance @ Frequency:12mH @ 10kHz
Height (Max):0.366" (9.30mm)
Filter Type:Power Line
Features:-
Detailed Description:12mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 300mA DCR 1.1 Ohm (Typ)
DC Resistance (DCR) (Max):1.1 Ohm (Typ)
Current Rating (Max):300mA