RMCF2512JT120R
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF2512JT120R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF2512JT120R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF2512JT120R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 120 OHM 5% 1W 2512
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Series:RMCF
Resistance:120 Ohms
Power (Watts):1W