RMCF2512FTR221
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF2512FTR221
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF2512FTR221 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF2512FTR221
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 0.221 OHM 1% 1W 2512
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Series:RMCF
Resistance:221 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:RMC 1 0.221 1% R