RMCF2512FT6K49
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF2512FT6K49
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF2512FT6K49 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF2512FT6K49
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 6.49K OHM 1% 1W 2512
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Series:RMCF
Resistance:6.49 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:6.49 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film