RMCF2512FT30K1
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF2512FT30K1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF2512FT30K1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF2512FT30K1
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 30.1K OHM 1% 1W 2512
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Series:RMCF
Resistance:30.1 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:RMC 1 30.1K 1% R