RMCF1210FT4K30
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF1210FT4K30
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF1210FT4K30 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF1210FT4K30
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 4.3K OHM 1% 1/3W 1210
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:RMCF
Resistance:4.3 kOhms
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:4.3 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film