RMCF1210FT1K78
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF1210FT1K78
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF1210FT1K78 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF1210FT1K78
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 1.78K OHM 1% 1/3W 1210
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:RMCF
Resistance:1.78 kOhms
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:RMC 1/4 1.78K 1% R