RMCF1206JT3K30
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF1206JT3K30
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF1206JT3K30 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF1206JT3K30
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 3.3K OHM 5% 1/4W 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:RMCF
Resistance:3.3 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W