RMCF1206JT1M60
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF1206JT1M60
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF1206JT1M60 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF1206JT1M60
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 1.6M OHM 5% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:RMCF
Resistance:1.6 MOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:RMC 1/8 1.6M 5% R