RMCF1206FT1M30
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF1206FT1M30
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF1206FT1M30 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF1206FT1M30
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 1.3M OHM 1% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:RMCF
Resistance:1.3 MOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:RMCF 1/8 1.3M 1% R