RMCF1206FT1K65
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF1206FT1K65
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF1206FT1K65 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF1206FT1K65
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 1.65K OHM 1% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:RMCF
Resistance:1.65 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W