RMCF0805JT8K20
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0805JT8K20
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0805JT8K20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0805JT8K20
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 8.2K OHM 5% 1/8W 0805
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RMCF
Resistance:8.2 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W