RMCF0805FT3M92
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0805FT3M92
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0805FT3M92 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0805FT3M92
Manufacturer Stackpole Electronics Inc.
Description RES SMD 3.92M OHM 1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.125W, 1/8W
Voltage - Breakdown:0805
Thickness (Max):±200ppm/°C
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RMCF
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0805 (2012 Metric)
Other Names:RMC 1/10 3.92M 1% R