RMCF0805FT3M01
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0805FT3M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0805FT3M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0805FT3M01
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 3.01M OHM 1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RMCF
Resistance:3.01 MOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:RMC 1/10 3.01M 1% R