RMCF0805FG287R
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0805FG287R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0805FG287R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0805FG287R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc.
Description RES SMD 287 OHM 1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.125W, 1/8W
Voltage - Breakdown:0805
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)