RMCF0805FG22K1
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0805FG22K1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0805FG22K1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0805FG22K1
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 22.1K OHM 1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RMCF
Resistance:22.1 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:RMC 1/10 22.1K 1% G