RMCF0603FT887R
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0603FT887R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0603FT887R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0603FT887R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 887 OHM 1% 1/10W 0603
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:RMCF
Resistance:887 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:RMC 1/16 887 1% R