RMCF0603FT5M23
Buy RMCF0603FT5M23 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0603FT5M23
Manufacturer Stackpole Electronics Inc.
Description RES SMD 5.23M OHM 1% 1/10W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.1W, 1/10W
Voltage - Breakdown:0603
Thickness (Max):±200ppm/°C
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:RMCF
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Part Number:RMCF0603FT5M23
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:5.23M Ohm ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%