RMCF0603FT24K3
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0603FT24K3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0603FT24K3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0603FT24K3
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 24.3K OHM 1% 1/10W 0603
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:RMCF
Resistance:24.3 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W