RMCF0603FT23K2
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0603FT23K2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0603FT23K2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0603FT23K2
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 23.2K OHM 1% 1/10W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:RMCF
Resistance:23.2 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:RMC 1/16 23.2K 1% R