RMCF0201JT3R90
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0201JT3R90
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0201JT3R90 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0201JT3R90
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 3.9 OHM 5% 1/20W 0201
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:RMCF
Resistance:3.9 Ohms
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.9 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film