RM7/ILP-3F36-A100
FERROXCUBE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RM7/ILP-3F36-A100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RM7/ILP-3F36-A100
Manufacturer FERROXCUBE
Description RM CORES 2PC SET
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Width:17.20mm
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:RM 7
Series:*
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²:39.6
Material:3F36
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Length:20.30mm
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Factor (Al):100nH
Height:13.40mm