RLR32C66R5FRRE6
Buy RLR32C66R5FRRE6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RLR32C66R5FRRE6
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 66.5 OHM 1% 1W AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Resistance:66.5 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RLR32C66R5FRRE6-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:66.5 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film