RLR32C3000GRBSL
Buy RLR32C3000GRBSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RLR32C3000GRBSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 300 OHM 2% 1W AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Resistance:300 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RLR32C3000GRBSL-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:300 Ohms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film