RLR32C1691FRRE6
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RLR32C1691FRRE6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RLR32C1691FRRE6
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 1.69K OHM 1% 1W AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Resistance:1.69 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RLR32C1691FRRE6-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:1.69 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film