RLR20C4R32FRB14
Buy RLR20C4R32FRB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RLR20C4R32FRB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 4.32 OHM 1% 1/2W AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Resistance:4.32 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RLR20C4R32FRB14-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:4.32 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film