RLR20C1210FRR36
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RLR20C1210FRR36 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RLR20C1210FRR36
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 121 OHM 1% 1/2W AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Resistance:121 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RLR20C1210FRR36-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:121 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film