RLR07C7320FRRE6
Buy RLR07C7320FRRE6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RLR07C7320FRRE6
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 732 OHM 1% 1/4W AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs10000 pcs25000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Resistance:732 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RLR07C7320FRRE6-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:732 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film