RLR05C4R75FPRSL
Buy RLR05C4R75FPRSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RLR05C4R75FPRSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 4.75 OHM 1% 1/8W AXIAL
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Resistance:4.75 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RLR05C4R75FPRSL-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Failure Rate:P (0.1%)
Detailed Description:4.75 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film