RLR05C33R0GPB14
Buy RLR05C33R0GPB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RLR05C33R0GPB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 33 OHM 2% 1/8W AXIAL
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Series:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Resistance:33 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RLR05C33R0GPB14-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Failure Rate:P (0.1%)
Detailed Description:33 Ohms ±2% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film